Červnové svátky: Den otců a Den jógy?

Měsíc červen, přelom jara a léta, zkracování nocí, bujení čerstvých plodů a plno významných dnů! Den dětí hned ze začátku, Den otců, ale i další světové dny připadají na šestý měsíc v roce. Červnové dny jsou před námi, tak se podívejme na pár vybraných svátků!

 

5. června - Světový den životního prostředí

Již od roku 1972 se 5. června slaví Světový den životního prostředí. Jakými kroky šetříte životní prostředí? Je něco, co jste zařadili do svého života a slouží ke snížení negativních dopadů na naši planetu Zemi?

 

8. června - Mezinárodní den oceánů

Voda. Až 71% zemského povrchu tvoří voda. Dnes jsou oceány plné plastu a znečištěné od chemikálií. Věděli jste, že za rok skončí v oceánech až přes 8 milionů tun plastového odpadu? Pojďme změnit návyky, které mohou pomoci zmírnit negativní dopady na stav oceánů. 

 

20. června - Vítáme léto!

Jarní rovnodenost se nám přehoupne do letní. Oficiální začátek léta!

 

21. června - Den otců

3. červnová neděle patří tatínkům. Maminky už svůj den oslavily, teď je řada na oslavu mužské části rodiny. Tento svátek zatím nenabyl tolik na popularitě, ale proč s tím nezačít, že? Přáníčka pro tatínky můžete objednat na e-shopu.

 

d doo dt do

21. června - Mezinárodní den jógy

Za posledních pár let popularita jógy významně stoupla. Už to není pouhé sezení v lotosovém květu v temné tělocvičně, ale ukázaly se další styly jógy, které si našly svoji oblíbenost i u mladší populace.

Stále nezapomínejme, že jóga není jen o fyzickém cvičení. Tedy o množství provedených psů hlavou nahoru a dolů a výdrži ve stoji na hlavě. Jde především o naši mysl, kterou v dnešním zrychleném světě máme rozběhlou na plné obrátky. Zastavme se a najděme si čas i na meditaci. Nemusíte sedět se zauzlovanýma nohama až do omdlení. Meditace je každá činnost, kterou provádíte zcela vědomě bez hodnocení a probírání svých myšlenek. Pustíte se do toho? :)

 

Mějte krásný měsíc!

Tým Chaukiss

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení