O nás

Ahoj, jsme Chaukiss a povíme vám náš příběh. Začalo to pouhou myšlenkou Filipa a Lucky.

Byl čas udělat něco, co bude dělat radost nejen nám, ale i ostatním. Něco, co je maličkostí, ale zároveň velkou věcí. Mrzelo nás, že v době onlinové jsou úsměvy mnohdy schované jen za obrazovkou a na offline svět, který se doopravdy žije se zapomíná.  Tak proč to nezměnit? Co vrátit papírovou formu pozdravů a radosti zpět?  

Projekt na papírová přáníčka se rozjel na konci roku 2016, když jsme skrze instagramový účet poznali naši mistryni handletteringu Magdu. Její umělecký talent nás stejně jako její osobitost (kterou vkládá do přáníček) naprosto očaroval. Tvoření s sebou nese velkou zodpovědnost, tak se rozhodlo, že celá naše výroba bude šetrná k životnímu prostředí, jak nejvíc to půjde.

Vzniklo Chaukiss [čaukys], továrna na posílání radosti a to jen díky maličkostem.

V roce 2017 šla naše přáníčka do prodeje mezi produkty zdravé výživy v jihočeském Táboře. Postupně se naše tvorba rozrůstala a začali jsme tvořit jiné produkty - jmenovky, to do listy, kalendář, záložky, svíčky, bavlněné tašky a milníkové kartičky. 

Nezůstalo jen u prodejny zdravé výživy, ale naše přáníčka zaplnila i regály papírnictví v obchodních centrech a design obchůdcích po České republice a postupně se dostala i na slovenský trh.

Práce rostla a bylo potřeba rozšířit i Chaukiss rodinu o další členy. Velkou podporou a nepostradatelnou rukou se stala Filipova mamka, která pomůže se vším, co je potřeba. Objednávky, účetnictví, papíry, obchůzky, zkrátka maminka nad zlato. I na poli marketingu byla potřeba předat pravomoce. Přibyla poslední posila, Magdaléna a tím se prozatím naše skupinka uzavřela.

Je rok 2020 a my se těšíme z vašeho zájmu. Máme neskutečnou radost, že pomáháte vrátit tradici posílání přáníček zpět mezi nás. Jste to právě vy, kdo díky přáníčkům a dalším drobnostem rozdává úsměvy.

A je to jen maličkost, že? :)

 

Tým Chaukiss 

Jsme rodina, kamarádi a jsme naladěni na stejnou vlnu. A máme se rádi. Užíváme si života a maličkostí v něm, které nás potkávají každý den.

Filip a Lucka, zakladatelé Chaukiss a partneři jak v pracovním, tak osobním životě. Filip se už od středoškolských let aktivně věnoval různým projektům a podnikatelské prostředí ho neustále lákalo.

Lucka sbírala pracovní zkušenosti, kde se dalo. Vyzkoušela různé profese, od hostesek až po místa v korporátu. Dvě chytré hlavičky se skvělými nápady a pozitivním přístupem k životu stvořili něco úžasného, továrnu maličkostí.

Magda, stvořitelka přáníček a ostatních Chaukiss produktů. Magda je naše kouzelnice. Dokáže s pouhou tužkou v ruce vykouzlit božské výtvory. Majda je pozitivní, usměvavá a kreativita z ní jen srší. Miluje barvy a nyní rozvíjí svůj umělecký talent na vysoké škole.

Maminka Filipa je naší záchranou, pomůže, kde může a moc si toho vážíme. Často ji potkáte s balíčky na poště, při počítání čísel v rámci účetnictví nebo u tvoření dalších produktů, například svíček.

Magdaléna, marketingová podpora. Setkávám se s vámi prostřednictvím článků a příspěvků na sociálních sítích. Neplést s naší Majdou č. 1. Dejte mi něco nakreslit a hned zjistíte, že se někde stala chyba :D

chaukiss

 

Děkujeme, že vás máme! Mějte se rádi a rozdávejte lásku a radost dál. 

Tým Chaukiss